Co należy wiedzieć o kompresorach Bauer?

kompresor

Kompresory powietrza oddechowego znajdują powszechne zastosowanie przez straże pożarne i inne służby państwowe jako środek ochrony dróg oddechowych. Ponadto pośród wielu urządzeń i przyrządów służących nurkom, to kompresory pełnią niezwykle ważną funkcję i znacząco ułatwiają praktykowanie hobby.

O różnorodnych zastosowaniach kompresorów

W warunkach ekstremalnych, w środowisku wysokiego ryzyka strażacy ryzykują swoje życie, aby ratować innych. Potrzebują do tego sprzętu. Nurkowanie sportem ekstremalnym nie jest, ale do niego także niezbędny jest odpowiedni sprzęt – maska, fajka, płetwy i inne niezbędne akcesoria. Jednak najważniejszym wyposażeniem w obu przypadkach jest sprzęt powietrzny, czyli butle, wentylatory i sprężarki powietrza. Te ostatnie są źródłem tlenu.

Sprężarki Bauer wyposażone są w wydajny system filtracji powietrza. Przekłada się to na jego niezawodność i bezpieczeństwo – istotne tam, gdzie potrzebne jest czyste powietrze. Są łatwe w użyciu i rozpoznawane przez użytkowników – niezależnie od tego, czy z produktów Bauer korzystają zawodowo, czy w ramach uprawiania hobby. Strażacy używają ich do ochrony przed zanieczyszczeniem powietrza, dla nurków zaś są potrzebne do przebywania pod wodą.

Co warto wiedzieć o kompresorach Bauer?

Od niezawodności i jakości podawanego przez sprężarkę powietrza zależy życie osoby z niej korzystającej – dlatego należy wybrać najlepszej jakości sprzęt. Ponadto warto wiedzieć, że kompresory BAUER dają także możliwość napędzania pneumatycznych urządzeń produkowanym przez siebie sprężonym powietrzem. Są więc wytrzymałe i niezawodne, sprawdzają się w wielu sytuacjach i mają różne zastosowania.

Korzystają z nich nie tylko nurkowie, ale strażacy, ratownicy i lekarze oraz specjaliści stosujący narzędzia pneumatyczne. Ważny jest również serwis urządzeń, by zapewnić niezawodność działania. Firma Importowo-Exportowa ASTRO Janusz Bogusz zajmująca się sprzedażą kompresorów oferuje także ich przegląd, a w razie konieczności – naprawę urządzeń. Każda drobna usterka powinna być usunięta zaraz po wykryciu, aby zapobiec poważnej awarii sprzętu.