Blog

Jak często serwisować kompresory powietrza oddechowego?

Kompresory powietrza oddechowego są niezbędne w wielu dziedzinach życia, takich jak przemysł, ratownictwo czy nurkowanie. Aby zapewnić ich niezawodność oraz bezpieczeństwo użytkowników, konieczne jest przeprowadzanie regularnych przeglądów i konserwacji.

Czytaj dalej

Jak działają zawory napełniające do sprężarek?

Sprężarki są nieodłącznym elementem wielu gałęzi przemysłu, a ich sercem są zawory napełniające. Te kluczowe komponenty odpowiedzialne są za kontrolowanie przepływu czynnika roboczego. Warto więc przyjrzeć się bliżej ich budowie oraz zasadzie działania.

Czytaj dalej

Czym charakteryzują się przetłaczarki do gazu?

Przetłaczarki do gazu są niezbędne w przemyśle gazowym i energetycznym. Umożliwiają one transport gazu na duże odległości oraz dostarczanie go do odbiorców. Co warto wiedzieć na temat przetłaczarek?

Czytaj dalej

W jaki sposób bezpiecznie transportować butle gazowe?

Aby przewieźć butlę z LPG samodzielnie, trzeba spełniać szereg wymagań i zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim, butla gazowa musi być zawsze przewożona w pozycji pionowej. Powinna być ona również zabezpieczona przed przesunięciem oraz ewentualnym uderzeniem. Warto pamiętać, że podczas gwałtownego hamowania butla gazowa może się przewrócić, a w efekcie rozszczelnić, co może prowadzić nawet do eksplozji. A to jeszcze nie wszystko. Przed przystąpieniem do transportu butli należy dokładnie sprawdzić zawór, gumową uszczelkę oraz zakrętki. Co więcej, nigdy nie powinno się przewozić takiego ładunku wraz z materiałami łatwopalnymi lub wybuchowymi. Ciekawym rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo może okazać się zakup mobilnego transportera do…

Czytaj dalej

Czym charakteryzuje się płyn Biox02?

Jako firma chcąca odpowiadać na rozmaite potrzeby naszych klientów proponujemy bogatą ofertę, na którą składa się między innymi sprzedaż urządzeń znanych i uznanych na rynku producentów. Jednocześnie zajmujemy się dystrybucją płynów Biox 02. Czym dokładnie są wspomniane produkty i jakie jest ich zastosowanie? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w dalszej części przygotowanego przez nas wpisu. Zapraszamy do lektury.

Czytaj dalej

Gdzie i jak wykorzystywane są magazyny powietrza?

Powietrze jest potrzebne do życia, więc gdy zaczyna go brakować, dusimy się, a w końcu umieramy. Dlatego wszędzie, gdzie może dojść do braku tlenu, musimy być zabezpieczeni, by móc w razie potrzeby skorzystać. Potrzebujemy w tym celu kompresora, który umożliwia uzyskanie sprężonego powietrza. Urządzenie umożliwia swobodne oddychanie w każdych warunkach.

Czytaj dalej

Do czego służą kompresory powietrza oddechowego?

Kompresor jest rodzajem sprężarki, czyli urządzeniem, dzięki któremu można uzyskać powietrze pod dużym ciśnieniem. Kompresory pozwalają na swobodne i bezpieczne oddychanie w różnych warunkach, ale wykorzystywane są także do pompowania opon, do zasilania narzędzi pneumatycznych, w zakładach lakierniczych. Sprężone powietrze, powstające w kompresorach powietrza oddechowego, stosowane są w butlach używanych przez nurków i pracowników ratownictwa chemicznego. Jak działa kompresor powietrza oddechowego i gdzie znajduje zastosowanie?

Czytaj dalej

Co należy wiedzieć o kompresorach Bauer?

Kompresory powietrza oddechowego znajdują powszechne zastosowanie przez straże pożarne i inne służby państwowe jako środek ochrony dróg oddechowych. Ponadto pośród wielu urządzeń i przyrządów służących nurkom, to kompresory pełnią niezwykle ważną funkcję i znacząco ułatwiają praktykowanie hobby.

Czytaj dalej